شیر کارتریجی (لاجیک ولو)

کاربرد شیر کارتریجی هیدرولیک و لاجیک ولو به همراه بلوک های مخصوص با توجه به مزایای استفاده از آنها در حال گسترش است. کاهش فضای اشغال شده، حذف لوله کشی و اتصالات و متعاقب آن کاهش امکان بروز نشتی، امکان کارکرد در مدارهای هیدرولیک با دبی بسیار بالا، قابلیت ساخت در انواع مدلهای کنترل جهت و کنترل فشار و کنترل جریان و … چند مورد از دلایل کاربرد روزافزون منیفولد و شیرالات کارتریجی و منطقی است. لیکن آنچه مصرف کننده نهایی را در رابطه با سیستم های هیدرولیک دارای این نوع شیرالات دچار مشکل میکند آنست که عموما شرکتهای سازنده دست به طراحی اختصاصی هر نوع شیر کارتریجی یا لاجیک ولو و بلوک نصب مخصوص آنها میزنند و این امر کار جایگزینی آنها را در زمان تعمیرات مشکل میکند. زیرا در اکثر مواقع هیچ گونه مدار یا نقشه ساخت از شیرالات و منیفولد هیدرولیک در اختیار مصرف کننده قرار ندارد و بالاجبار باید با صرف هزینه نمونه جایگزین را از شرکت سازنده اصلی تامین و وارد کنند.

شرکت نیوان به مدد دانش فنی، تجربه کاری و تجهیزات موجود خود توانسته است انواع شیر کارتریجی(کارتریج ولو) و لاجیک ولو را بومی سازی نماید. کنترل کاور مربوط به شیرهای فوق نیز قابل ساخت و جایگزینی هستند. همچنین طراحی و ساخت منیفولدهای هیدرولیک مخصوص این نوع شیرها نیز براساس مدل سازی سه بعدی انجام میگیرد.

برخی از انواع شیرهای کارتریجی و لاجیک ولو ، درپوش کنترل و بلوک های هیدرولیک مخصوص آنها که توسط شرکت نیوان ساخته شده اند قابل مشاهده هستند. از جمله : شیرهای کارتریجی سری LC ساخت شرکت بوش رکسروت، لاجیک ولوهای سری M-RSE به همراه کنترل کاور سری M-CC ساخت شرکت موگ ، شیرهای کارتریجی سری CBEA و بلوکه نشیمنگاه (Cavity) سری T-2A ، T-11A و …

نمونه پروژه اجرا شده برای شیر کارتریجی (لاجیک ولو)
شیر کارتریجی
نمونه درپوش کنترل مخصوص شیر کارتریجی (لاجیک ولو)
نمونه درپوش کنترل مخصوص شیر لاجیک
نمونه بلوک(منیفولد) مخصوص شیر کارتریجی و لاجیک ولو هیدرولیک
ساخت منیفولد طبقاتی
ساخت بلوک هیدرولیک
منیفولد طبقاتی 3
منیفولد طبقاتی 2
منیفولد طبقاتی 1